Digitális témahét 2023

2023-04-28 01:38

Óvodánk az idei évben csatlakozik először a Digitális Témahét programhoz. A hagyományos óvodai eszközöket, módszereket színesebbé tesszük az IKT adta lehetőségekkel. A gyermekeket az Újpest projekt keretein belül a digitális eszközök is segítik ismereteik bővítésében, ezáltal a digitális kompetenciájuk is fejlődik.

Fontos, hogy óvodában a gyermekeket nem informatikára és a digitális eszköz használatára tanítjuk, hanem oktatási eszközként használjuk azokat; természetesen játékosan az életkori sajátosságoknak megfelelően. A korosztályi adottságok miatt a nagycsoportos életkorúak azok, akiknél ezek a legmegfelelőbben alkalmazhatóak, ez nem jelenti azt, hogy a kisebbek ne találkozzanak alkalmanként IKT eszközökkel.

Intézményünkben egyre nagyobb az IKT eszköztár, aminek bővítése még most is folyamatos, célunk, hogy a gyermekek közé ezeket minél több alkalommal bevigyük, ezzel is változatossá tenni a mindennapi tevékenységeinket és kihasználni változatos fejlesztő hatásukat.

Domak-Horváth Viktória

IKT munkaközösség vezető