Polgármesteri levél az étkezéssel kapcsolatban

2020-12-14 11:45

Kedves Szülők!

Az alábbiakban olvashatják a Polgármester Úr levelét az étkeztetéssel kapcsolatban;

Tisztelt Szülők!

Újpest Önkormányzatának nevében tájékoztatom Önöket, hogy idén lejárt a korábbi közétkeztetési szolgáltatóval közbeszerződés keretében 2009-ben létrejött szerződés, ezért az önkormányzat a vonatkozó törvény rendelkezései szerint új eljárást folytatott le az óvodai, iskolai étkeztetés ellátására.

Mivel több, mint 8000 gyermek napi étkezéséről van szó, ezért nem könnyű feladat, hogy megrendelőként olyan hosszú távú szolgáltatást találjunk, amely mindenki számára megfelelő. Mint arról a médiából minden bizonnyal Ön is értesült, a közétkeztetésre vonatkozó jogi szabályozások az egészséges táplálkozás előmozdítása érdekében ez év szeptemberétől szigorodnak, ezért az új közbeszerzés kiírásakor - a korábbi tapasztalatokat értékelve és az Önök felől érkezett észrevételeket figyelembe véve - arra törekedtünk, hogy az új szolgáltató a mai igényeknek megfelelő egészséges ételt biztosítson megfizethető áron.

Az eljárás lezárult, a nyertes szolgáltató a Menzaminta Kft., akinek fő célja, hogy az évtizedes szakmai berögződéseken túllépve korszerű választ adjon a változó fogyasztói igényekre, és hogy szolgáltatásában a legfrissebb táplálkozástani kutatások eredményeit minőségi követelményként alkalmazza. Az étlapokat, menüsorokat minden esetben dietetikus szakemberek felügyelete mellett állítják össze, messzemenőkig figyelembe véve a megrendelők és a fogyasztók igényeit és elvárásait, emellett a győztes cég a legkülönfélébb diétás menük szakszerű és magas minőségű előállítását is vállalja.

Fentiek mellett, a Gazdasági Intézménnyel közösen szeretnénk az ebédbefizetés olykor nehézkes rendszerét is kényelmesebbé tenni a szülők számára, ezért már tesztüzemben működik az internetes ebédbefizető rendszer, amellyel augusztustól lehetőség lesz az interneten keresztül intézni az ebédrendelés valamennyi feladatát, beleértve a fizetést is. Amennyiben élni kíván ezzel a lehetőséggel, kérem, keresse fel a http://regisztracio.ebedbefizetes.ujpestgi.hu/ ahol regisztrálhat és kiválaszthatja, milyen korszerű fizetési móddal kíván élni (csoportos beszedési megbízás, bankkártyával, vagy banki átutalással történő fizetés). Az új befizetési rendszer bevezetése mellett természetesen továbbra is lehetőség lesz a megszokott készpénzben történő fizetésre is. A jó teljesítményhez, az egészséges élethez megfelelő táplálkozás kell. Az a célunk, hogy aki itt él, dolgozik, vagy tanul, egészséges és sikeres legyen.

Újpest, 2014. június 17.

Tisztelettel: